Slide 1
Idealbin - kosz na śmieci przyszłości

Idea

Podjęliśmy się rozwiązania problemu zarządzania odpadami łącząc doświadczenia i technologie z zamiłowaniem do ekologicznych rozwiązań.

Slide 1
Gospodarowanie odpadami w sposób inteligentny

Idea

Problem odpowiedniej gospodarki odpadami wreszcie rozwiązany. Połączenie automatyki, sztucznej inteligencji i ekologicznej pasji.

Inteligentne kosze – dlaczego?

Dlaczego inteligentne kosze na śmieci są Wam potrzebne?

Idealbin to odpowiedź na problemy ze śmieciami i ich segregacją. Polacy jednoznacznie deklarują przywiązanie do idei segregowania oraz recyklingu, ale niejednokrotnie uniemożliwia im to niewłaściwy system gospodarowania odpadami. Źle zaprojektowane wiaty śmietnikowe, rzadki odbiór śmieci, braki w edukacji, a także niedostosowanie miejsc zbiórki odpadów do potrzeb osób niepełnosprawnych czy starszych – problemy nawarstwiają się jak same odpady.

Idealbin oferuje rozwiązania istniejących problemów. Uznaliśmy, że najlepsze będzie podejście systemowe – w tym celu przeprowadziliśmy wnikliwą analizę technologii stosowanych w innych miejscach świata. Nie znaleźliśmy rozwiązania spełniającego wszystkie wymagania, więc postanowiliśmy stworzyć je sami.

Tworząc Idealbin, kierowaliśmy się informacjami uzyskanymi od przedstawicieli samorządów, administracji budynków oraz mieszkańców. To oni wskazali nam źródła problemów – wysokie opłaty, rzadki wywóz, duża powierzchnia zajmowana przez kosze. Postanowiliśmy rozwiązać problemy nie tylko z gospodarowaniem odpadami, ale również z komunikacją z firmami zajmującymi się wywozem śmieci.

Opracowany przez nas system to odpowiedź na problemy współczesnego świata. Łączymy ze sobą ekologię i najnowsze technologie informatyczne, żeby ułatwiać segregację odpadów oraz zwiększać efektywność gospodarowania nimi. Idealbin pozwala oszczędzić czas i miejsce, a także pokazuje, że sortowanie śmieci może być przyjemne!